islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalHomeFAQLog inRegisterTemate  ditës
Ndihmo forumin duke kliku reklamat


KLIKO IKONAT DHE NDIHMO FORUMIN TE SHKON PERPARA

The Best Traffic Exchange

Rubrikat dhe Forumet
Latest topics
» [Aktuale] Maqedoni: Arrestohen katër persona që po kërkonin ar në xhaminë Husamettin Pasha në
Today at 5:03 by Admin

» [Teknologji dhe shkencë] Muslimanja nga Palestina operatore kryesore në anijen më moderne të NASA-s
Today at 5:01 by Admin

» [Tregim islam] Harroi se i biri i kishte vdekur!
Today at 4:58 by Admin

» [Edhe kjo ndodh] Të mbushësh celularin në shpinën e gomarit
Today at 4:52 by Admin

» [Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon
Today at 4:48 by Admin

» [Lajme Ditore] Nepali goditet sërish nga një tërmet, numri i viktimave shkon në 1900
Today at 4:43 by Admin

» [Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore
Today at 4:41 by Admin

» [Lajme Ditore] Perëndimi injoron masakrat ndaj myslimanëve
Today at 4:39 by Admin

» [Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900
Today at 4:37 by Admin

» [Lajme Ditore] Jerusalem, forcat ushtarake vrasin një të ri palestinez
Today at 4:35 by Admin

» [Lajme Ditore] Turqi, pas 100 vitesh jetojnë gjurmët e masakrave të çetave armene
Today at 4:33 by Admin

» [Lajme Ditore] Mbi 1100 të vdekur nga tërmeti në Nepal
Today at 4:31 by Admin

» [Lajme Ditore] Nxënësit e Luginës do mësojë me tekste shqip nga Kosova
Today at 4:29 by Admin

» [Lajmerim]....Sonte është nata e Madhe e Regaipit (Lejletul Regaib)
Thu 23 Apr 2015 - 8:27 by Admin

» [Lajmet Ditore] Për ditëlindjen e Muhammedit a.s. në Belgjikë u shpërndanë trëndafila
Tue 21 Apr 2015 - 4:57 by Jasemina

» [Meditime Islame] Një analizë rreth muajve të mëdhenj Rexheb dhe Shaban
Tue 21 Apr 2015 - 1:32 by Admin

» [Lajmet Ditore] Dyaneti nis hetimet për ëmbëlsirën në formën e Kuranit
Tue 21 Apr 2015 - 1:28 by Admin

» [Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare
Tue 21 Apr 2015 - 1:25 by Admin

» [Lajmet Ditore] Presidenti Muhammed Mursi dënohet me 20 vjet burg
Tue 21 Apr 2015 - 1:24 by Admin

» [Lajmet Ditore] Palestinë, kolonët izraelitë bastisin kompleksin Al Aqsa
Tue 21 Apr 2015 - 1:22 by Admin

» [Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA
Tue 21 Apr 2015 - 1:20 by Admin

» [Lajmet Ditore] Indi: Thirrje për sterilizim të detyruar të muslimanëve dhe të krishterëve
Tue 21 Apr 2015 - 1:19 by Admin

» Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual)
Tue 21 Apr 2015 - 1:04 by Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Bibbienës Itali me 17.04.2015 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema:Hyrja në tremuajt e bekuar dhe vlera e tyre
Mon 20 Apr 2015 - 3:32 by Admin

» [Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit?
Mon 20 Apr 2015 - 3:25 by Admin

» [Lajmet Ditore] Dënohen me vdekje edhe 22 anëtarë të Vëllazërisë Myslimane
Mon 20 Apr 2015 - 1:48 by Admin

» [Lajmet Ditore] Refugjati: Në anijen që u mbyt në Mesdhe kishte 950 persona
Mon 20 Apr 2015 - 1:47 by Admin

» [Lajmet Ditore] Izraeli do të transferojë paratë e mbledhura për Palestinën
Mon 20 Apr 2015 - 1:45 by Admin

» [Lajmet Ditore] Shoqatat myslimane në SHBA: Mos e fajësoni Turqinë pa hetuar
Mon 20 Apr 2015 - 1:41 by Admin

» Filmi serik Jusufi a.s me titrat shqip [Epizodet 1, 2,3,5,dhe 41 të rregulluara]
Thu 16 Apr 2015 - 12:35 by Admin

» [Tregim islam] Rrëfimi për njeriun të cilit Allahu ia plotësoi çdo dëshirë
Fri 10 Apr 2015 - 6:26 by Admin

» [Tregim islam] Shkon i dehur në xhami, fal namazin e parë në jetë dhe vdes në sexhde
Fri 10 Apr 2015 - 6:18 by Admin

» [Lajmet Ditore] Tallet me një grua muslimane, gjobitet mjeku suedez
Fri 10 Apr 2015 - 5:56 by Admin

» [Lajmet Ditore] Muslimanët britanikë për radikalizmin akuzojnë policinë dhe inteligjencën
Fri 10 Apr 2015 - 5:54 by Admin

» [Lajmet Ditore] Në bibliotekën e Berlinit prezantohen faqet e Kur’anit nga shekulli i shtatë
Fri 10 Apr 2015 - 5:52 by Admin

» [Lajmet Ditore] Regjimi sirian ka spiunuar Turqinë
Fri 10 Apr 2015 - 5:50 by Admin

» [Lajmet Ditore] SHBA-Kubë, takim pas më shumë se 50 vitesh
Fri 10 Apr 2015 - 5:49 by Admin

» [Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi
Fri 10 Apr 2015 - 5:48 by Admin

» [Lajmet Ditore] Irani do të refuzojë marrëveshjen bërthamore nëse nuk hiqen sanksionet
Fri 10 Apr 2015 - 5:47 by Admin

» [Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali
Fri 10 Apr 2015 - 5:46 by Admin

reklama e dyte
Who is online?
In total there are 20 users online :: 1 Registered, 0 Hidden and 19 Guests :: 2 Bots

KeremFerati

Most users ever online was 335 on Fri 27 Jun 2014 - 9:00
Poll
Si i kaloni tre muajt?
1.Agjëroj nafile.
19%
 19% [ 12 ]
2.Agjëroj borxhet.
6%
 6% [ 4 ]
3.Agjëroj të adaptohem.
3%
 3% [ 2 ]
4.Pendohem.
32%
 32% [ 20 ]
5.Normal si krejt muajt.
10%
 10% [ 6 ]
6.I shtoj ibadetet.
30%
 30% [ 19 ]
Total Votes : 63
Rissi ne Forum

Statistics
We have 2935 registered users
The newest registered user is Asim88

Our users have posted a total of 23788 messages in 12990 subjects
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Reklama e parë
FILMAT NE FORUMIN TONE
View unanswered posts
 

Kategorit dhe Rubrikat

 
TopicsPosts
Last Posts
No new posts

DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!!No new postsLexoni rregullat këtu
00
No new posts

Forumi Diskutiv dhe Rregullat

Para se të postoni lexoni rregulat
No new postsRegullate Forumit, No new postsPrezentimi i antarve, No new postsDiskutime Islame, No new postsDiskutime të shpejta, No new postsSondazhe Islame, No new postsKërkoj ndihm, No new postsSi të postoj në Forum, No new postsRisi në Forum
74210
Çka do të bëni p...
Tue 21 Apr 2015 - 1:04
Admin View latest post
No new posts

THESARI I RAMAZANIT

Këtu Postohet Gjityhçka që ka të bëj me Ramazanin
No new postsLigjeratat e Ramazanit, No new postsIlahijet e Ramazanit, No new postsTemat e Rmazanit, No new postsPoezit e Ramazanit, No new postsDuat e Ramazanit, No new postsFotot e Ramazanit, No new postsUrimet e Ramazanit, No new postsAjetet e Ramazanit, No new postsHadithet e Ramazanit, No new postsPyetje dhe përgjigje të Ramazanit, No new postsVideo Ligjerata të Ramazanit, No new postsSpote dhe video projekte, No new postsRamazani nëpër Botë, No new postsUrimi i Bajramit
265353
[Temë Islame] Gj...
Sat 2 Aug 2014 - 4:55
Admin View latest post
No new posts

ZONA E STAFIT

Kjo zonë është vetëm për stafin e Forumit Adminat,Supermopderatoret dhe Moderatorët
No new postsVendim marje
18
Vendim marje në ...
Tue 22 Oct 2013 - 13:11
Admin View latest post
No new posts

Forumi Ligjislativ

No new postsKur`ani, No new postsKur'ani me transkriptim, No new postsHadith
228361
[Kur'am ajete] K...
Thu 13 Nov 2014 - 8:37
Admin View latest post
No new posts

Gruaja dhe familja

No new postsGruaja dhe familja në Islam, No new postsTregime mbi as-habet r.anha, No new postsKëshilla motrës muslimane, No new postsGruaja edukatore, No new postsTregime për motrat muslimane, No new postsTema islame për femrat muslimane
368507
[Femra muslimane...
Sun 22 Feb 2015 - 8:23
Admin View latest post
No new posts

Multimedia Islame

Këtu do të mund të postoni:Ilahie,Ligjerata,Filma,Dokumentare,Filma vizatmor,Ngjarje islame etj...
No new postsMedia Islame, No new postsTv-Islami-eshte-drit, No new postsFilma serik Islam, No new postsFilma të Shkurt Islam, No new postsVideo ligjerata, No new postsAudio Ligjerata, No new postsVideo Ligjerata nga youtue, No new postsVideo Intervista
7171744
Filmi serik Jusu...
Thu 16 Apr 2015 - 12:35
Admin View latest post
No new posts

Shkarkime (dowonload)

Es-selamu alejkum të nderuar vizitorë këtu do të keni mundësi të shakrkoni:Programe,Libra,Foto islame,screensavera islam,wallpapera revista etj.
No new postsPrograme të ndryshme, No new postsPunime powerpoint
1123
Deshironi ti shk...
Sat 21 Mar 2015 - 8:51
Admin View latest post
No new posts

Forumi i përgjithshëm

Këtu e keni forumin e përgjithshëm.
No new postsForumi i përgjithshëm, No new postsIlahija e Ditës, No new postsPostimet e Ditës, No new postsArtikuj, No new postsMozaik, No new postsStudime, No new postsSpeciale, No new postsStatistika, No new postsAnaliza, No new postsIslamofobi
43525666
[Aktuale] Maqedo...
Today at 5:03
Admin View latest post
No new posts

Rubrika islame për fëmijët

Hudbe nga Mr.Uzeir Ibrahimi si dhe Xhelal ef.Xhemaili Postoni edhe ju Hudbet tuaja.
No new postsTregime islame për fëmijët
1722
[Fëmijët dhe Isl...
Mon 24 Feb 2014 - 4:00
Admin View latest post
No new posts

Other LanguageNo new postsOther Language
3822197
[Turkce] “KUCAKL...
Tue 28 Oct 2014 - 9:55
Admin View latest post
No new posts

Cka duhet të shtojm në forum?

No new postsKontaktoni me ne
11
Kontaktoni me ne...
Thu 2 Dec 2010 - 11:57
Admin View latest post
No new posts

ARKIVA

No new postsArkiva, No new posts2012, No new posts2011, No new posts2010, No new posts2009
25584002
[Tregim islam] K...
Tue 28 Oct 2014 - 11:37
Admin View latest post
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Who is online?
Who is online?Our users have posted a total of 23788 messages
We have 2935 registered users
The newest registered user is Asim88
In total there are 20 users online :: 1 Registered, 0 Hidden and 19 Guests :: 2 Bots
Most users ever online was 335 on Fri 27 Jun 2014 - 9:00

Registered Users: KeremFerati
Bots : Google, bing
Members connected during last 24 hours : Admin, aksaja, KeremFerati
No users have a birthday today
Users with a birthday within the next 7 days: aksa (40), femibehadini (28), lala003 (28), qerkini (33), subhanallah (39)
Legend :  [ Administrator ] [ S.Moderator ] [ Anetar/e aktiv ] [ Moderator/e ] [ Motrat-Islame ] [ Antarë/e-Fillestar/e ] [ Mysafir i/e regullt ] [ Imamat-Hoxhallaret ] [ Pena e artë ] [ Antarët Vip ]

New postsNew postsNo new postsNo new posts  Forum is lockedForum is locked