islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPytësoriIdentifikohuRegjistrohuTemate  ditës
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Femra muslimane] Mbulesa, unë dhe bota
Sun 22 Feb 2015 - 8:23 nga Admin

» [Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime
Sun 22 Feb 2015 - 8:21 nga Admin

» [Shëndetësi] Perimet që ndihmojnë kundër alergjisë
Sun 22 Feb 2015 - 8:19 nga Admin

» [Tregim islam] Rrëfimi për profetin Xherxhis
Sun 22 Feb 2015 - 8:16 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve
Sun 22 Feb 2015 - 8:13 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Papa: “Ndryshimi i gjinisë sikur armatimi bërthamorë
Sun 22 Feb 2015 - 8:12 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme
Sun 22 Feb 2015 - 8:08 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Izraeli hap digat, vërshon Gaza
Sun 22 Feb 2015 - 8:07 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Jemen, ish-presidenti lirohet nga arresti shtëpiak
Sun 22 Feb 2015 - 8:06 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll
Sun 22 Feb 2015 - 8:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Ushtria turke hynë në Siri, zhvendosë eshtrat e Sulejman Shahut
Sun 22 Feb 2015 - 8:03 nga Admin

» [Aktuale] Hutbet e dy haremeve do të përkthehen edhe në gjuhën turke
Fri 20 Feb 2015 - 10:34 nga Admin

» [Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme
Fri 20 Feb 2015 - 10:32 nga Admin

» [Tregim islam] E morën për të marrë, por u doli shumë i mençur
Fri 20 Feb 2015 - 10:10 nga Admin

» [Tregim islam] Pas çdo problemi fshihet një shansë
Fri 20 Feb 2015 - 9:59 nga Admin

» [Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë?
Fri 20 Feb 2015 - 9:57 nga Admin

» [Gruaja dhe Familja ne islam] Dashuria, baza e një familje
Fri 20 Feb 2015 - 9:55 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Katari, mbeshtetesi kryesor i Gazes
Fri 20 Feb 2015 - 9:54 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Sulme kamikaze ne Libi, se paku 47 te vdekur
Fri 20 Feb 2015 - 9:53 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqi, zbulohet komploti për vrasjen e vajzës së Erdoganit
Fri 20 Feb 2015 - 9:47 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqi, byzylyk elektronik për mbrojtjen e grave nga dhuna
Fri 20 Feb 2015 - 9:46 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqia dhe SHBA nënshkruajnë marrëveshje për trajnimin dhe furnizimin e opozitës siriane
Fri 20 Feb 2015 - 9:44 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Zvicer, 50 te plagosur nga perplasja e trenave
Fri 20 Feb 2015 - 9:43 nga Admin

» 358-Ligjerata nga Jakup Hasipi
Thu 12 Feb 2015 - 6:53 nga Admin

» [Artikull] Korea jo myslimane ia mësoi botës respektin
Tue 10 Feb 2015 - 8:29 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Zyrtari i OKB-së bën thirrje pë heqjen e bllokadës mbi Gazan
Tue 10 Feb 2015 - 8:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] 29 klandestinë vdesin nga hipotermia në Mesdhe
Tue 10 Feb 2015 - 8:08 nga Admin

» [Lajmet Ditore] ISIS u pret kokat 10 personave dhe i hedh në rrugë
Tue 10 Feb 2015 - 8:06 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Zëdhënësi i Ministrisë Peshmerge në Qeverinë Rajonale Kurde të Irakut, Helgurt Hikmet njoftoi se SHBA do të krijojë bazë ushtarake në afërsi të Erbilit, raporton Anadolu Agency (AA). Hikmet në një deklaratë për gazetarin e AA tha se: "SH
Tue 10 Feb 2015 - 8:03 nga Admin

» [Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak
Tue 10 Feb 2015 - 8:02 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Kamerun, militantët e Boko Haram rrëmbejnë autobusin me 30 pasagjerë
Tue 10 Feb 2015 - 7:59 nga Admin

» [Temë islame] Vlera e Mëshirës
Sat 7 Feb 2015 - 9:17 nga Admin

» [Mjeksia islame] Udhëzimi i Profetit për trajtimin e sëmundjeve të zemrës
Sat 7 Feb 2015 - 8:29 nga Admin

» [Tregim islam] Një ngjarje interesante midis Omerit dhe Ebu Bekrit r.a.
Sat 7 Feb 2015 - 8:13 nga Admin

» [Shendetesi] Efektet shëruese të Melisës
Sat 7 Feb 2015 - 8:12 nga Admin

» [Tregim islam] O Zot, më furnizo me vajzë
Sat 7 Feb 2015 - 8:09 nga Admin

» [Tregim islam] Dynjaja dhe shembulli i njeriut që ikte nga luani
Sat 7 Feb 2015 - 8:07 nga Admin

» [Lajmet Ditore] ISH-PENGU I ISIS-IT: RRËMBYESIT NUK KISHIN ASNJË KURAN TË VETËM!
Sat 7 Feb 2015 - 8:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] MBRETI SELMAN : ËSHTË KOHA TI KËRKOJMË FALJE POPULLIT TË EGJIPTIT
Sat 7 Feb 2015 - 8:03 nga Admin

» [Lajmet Ditore] HUNGARIA VETËM DJE ARRESTOI 1233 SHQIPTARË NGA KOSOVA
Sat 7 Feb 2015 - 8:02 nga Admin

Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve online ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 9:00
Sondazh
Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shtyrë (bërë) që të antarësoheni?!
 Kur`an,Hadith,Fikh,Etj
 Diskutime,Sondazhe,etj
 Filma ,ilahij,ligjerata etj
 Tema,Tregime etj)
 Tema,këshilla,poezi etj
 Shkarkime Programe,Libra
 Forumi i Gjuhëve të huaj.
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum

Statistikat
Forumi ka 2866 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri jasmin123

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 23702 artikuj v 12917 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
 Shume i mire & I mire  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin2008
prej Wed 11 Jun 2014 - 17:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin473
prej Sat 5 Jul 2014 - 15:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1868
prej Wed 3 Jul 2013 - 22:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin952
prej Wed 3 Jul 2013 - 22:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin4178
prej Wed 3 Jul 2013 - 22:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1576
prej Wed 3 Jul 2013 - 9:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1238
prej Wed 3 Jul 2013 - 8:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1577
prej Mon 23 Jul 2012 - 2:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin3420
prej Thu 19 Jul 2012 - 6:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin5750
prej Sun 15 Jul 2012 - 6:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 1Bona10008
prej Tue 2 Aug 2011 - 3:37
shkurte Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin4175
prej Mon 1 Aug 2011 - 22:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin6559
prej Mon 1 Aug 2011 - 16:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin3408
prej Mon 1 Aug 2011 - 16:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin10000
prej Sat 30 Jul 2011 - 4:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Albi-ibro5593
prej Tue 10 Aug 2010 - 4:44
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi4005
prej Mon 9 Aug 2010 - 3:17
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2826
prej Mon 9 Aug 2010 - 3:14
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2316
prej Mon 9 Aug 2010 - 3:09
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2835
prej Mon 9 Aug 2010 - 3:08
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi5014
prej Mon 9 Aug 2010 - 3:05
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi7036
prej Mon 9 Aug 2010 - 2:43
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi5141
prej Mon 9 Aug 2010 - 2:35
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2821
prej Mon 9 Aug 2010 - 2:33
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire