islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumiPytësoriIdentifikohuRegjistrohuTemate  ditës
INFORMIM-LAJMËRIM

Es-selamu alejkum të nderuar antarë dhe ju vizitor të nderuar të Forumit islamiehstedrit.com. Duke e analizuar situatën në Forum erdhëm
në konkludim se Forumi nuk është duke shkuar mirë dhe me çrast vendosa që moderatoret dhe supermoderatoret ti largoj nga ai post përshkak të
mos angazhimit të tyre në Forum si dhe për ti hikur fitneve në bisedë me gjinin e kundërt, sepse më duhet mua gjithmonë tju tregoj çka të bëjnë,
e çka mos bëjnë vendosa që të gjith stafi i Forumit të jen meshkuj ku do të mundi më lirshëm të shprehem dhe nuk do të bëjmë harram, pasi që ky
është një Forum islam dhe pasi që jam konsultuar me hoxhallarë se nuk ban kontakti me femrat për asnjë motiv vendosa që ata moderatore
apo supermoderatore ti largoj nga stafi dhe të njejtit ti vendosi tek antarët aktiv.
Si dhe u bëhet vërejtje edhe Administratorve dhe Supermoderatorve meshkuj për një angazhim më të madh.

Shpallje:

Kërkojm tre vullnetar nga antarët e forumit meshkuj të cilët do ta ushtrojn detyrën e moderatorve dhe supermoderatorve në Forum.

Ata që janë të interesuar të punojnë për islam dhe për ta çuar para këtë Forum le të më kontaktojn në privat apo në emial adresën e Forumit:
infoislamieshtedrit@gmail.com
ose duke aprovuar direkt në grupet e lartëcitauar moderator dhe supermoderator ne fund të faqes ku janë grupet me ngjyra.

wes-selamu alejkum
Me Respekt Admin
www.islamieshtedrit.com
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Recitim shum i bukur i Kur`anit
Mon 15 Dec 2014 - 19:17 nga aksaja

» Kendim i bukur ne namazin e taravive
Mon 15 Dec 2014 - 18:24 nga aksaja

» [Shëndetësi] Pirja e shumtë e ujit ju bën keq
Wed 10 Dec 2014 - 22:03 nga Admin

» [Shëndetësi] Cilat sëmundje mund t’i shërojmë me dëgjimin e Kuranit?
Wed 10 Dec 2014 - 22:01 nga Admin

» [Tregim islam] Zoti im dua të jem Televizor!
Wed 10 Dec 2014 - 21:54 nga Admin

» [Artikull] Mbill dashuri të korrësh respekt
Wed 10 Dec 2014 - 21:51 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Raporti mbi CIA-n: Torturat e udhëhequra nga psikologët pa pervojë
Wed 10 Dec 2014 - 21:49 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Bosnje, gjendet nje varreze masive
Wed 10 Dec 2014 - 21:48 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Konservatorët gjerman: Emigrantët duhet të flasin vetëm gjermanisht
Wed 10 Dec 2014 - 21:46 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave
Wed 10 Dec 2014 - 21:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Incident në kufirin Turqi-Siri, humbin jetën tre ushtarë turq
Wed 10 Dec 2014 - 21:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Davutoglu: Asnjë fuqi nuk na ndan dot
Wed 10 Dec 2014 - 21:40 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Davutoglu: Asnjë fuqi nuk na ndan dot
Wed 10 Dec 2014 - 21:39 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Partia e Mubarakut synon rikthimin
Wed 10 Dec 2014 - 21:38 nga Admin

» selam alejkum
Sun 7 Dec 2014 - 23:14 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» [Hudbe e Xhumas] Ders i mbajtur me 05.12.2014 në Xhaminë e shqiptarve Bibbiena Itali Tema:“Vlera e namazit shpërblimet, dënimet si dhe rregullat e tij”
Sat 6 Dec 2014 - 4:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Acari godet Kanadanë dhe verilindjen e SHBA-ve
Sat 6 Dec 2014 - 3:58 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Meshaal: Netanjahu po luan me zjarr
Sat 6 Dec 2014 - 3:57 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami
Sat 6 Dec 2014 - 3:55 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe"
Sat 6 Dec 2014 - 3:53 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Refugjatet sirian ne Greqi ne kushte te mjerueshme
Sat 6 Dec 2014 - 3:50 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mubarak kontrollon Egjiptin
Sat 6 Dec 2014 - 3:47 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni
Sat 6 Dec 2014 - 3:45 nga Admin

» Edhe hulumtimet akademike dëshmojnë se fëmijët lindin si besimtarë në Zotin
Mon 1 Dec 2014 - 23:25 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» [Artikulli] Bisedë me një beqare
Sat 29 Nov 2014 - 23:55 nga Admin

» [Lajmet Ditore] 500 civilë të vrarë nga regjimi sirian që nga 20 tetori
Sat 29 Nov 2014 - 23:37 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nigeri, shkon ne 50 numri i viktimave nga shperthimet ne xhami
Sat 29 Nov 2014 - 23:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Egjipt, Mubarak shpallet i pafajshem
Sat 29 Nov 2014 - 23:35 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nigeri, dhjetëra të vdekur nga shperthimet në një xhami
Sat 29 Nov 2014 - 23:33 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Franca diskuton njohjen e Palestines
Sat 29 Nov 2014 - 23:31 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Papa Francis nis viziten ne Turqi
Sat 29 Nov 2014 - 23:30 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Protesta ne Egjipt, policia vret katër persona
Sat 29 Nov 2014 - 23:29 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Vladimir Putin flet për marëdhëniet me Turqinë
Sat 29 Nov 2014 - 23:28 nga Admin

» Gormez: “Vetëm me zeqatin e naftës do ta largonim urinë në Afrikë”
Sat 29 Nov 2014 - 1:03 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» [Hudbe islame] Hudbe e mbajtur me 20.11.2014 Xhamia e Shqiptarve Bibbien Tema:Vendet më të dashura tek Allahu xh.sh janë xhamitë
Sun 23 Nov 2014 - 6:50 nga Admin

» [Tregim islam] Lut5si i Ma'budit (Allahut xh.sh), dhe lutësi i Mahmudit (Mretit)
Sun 23 Nov 2014 - 6:11 nga Admin

» [Tregim islam] Ndoshta diçka e mirë fshihet te një e keqe
Sun 23 Nov 2014 - 6:08 nga Admin

» [Tregim islam] Shërbëtorët akuzojnë Llukmanin e pafajshëm
Sun 23 Nov 2014 - 6:04 nga Admin

» [Artikull] Dhjetë gjërat që i dallojnë njerëzit e suksesshëm
Sun 23 Nov 2014 - 5:59 nga Admin

» [Ngjarje Mozaik] Incidente në Turqi: Tifozët e Galatasarayt vrasin një tifozë serb
Sun 23 Nov 2014 - 5:56 nga Admin

Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 335 më Sat 28 Jun 2014 - 5:00
Sondazh
Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shtyrë (bërë) që të antarësoheni?!
 Kur`an,Hadith,Fikh,Etj
 Diskutime,Sondazhe,etj
 Filma ,ilahij,ligjerata etj
 Tema,Tregime etj)
 Tema,këshilla,poezi etj
 Shkarkime Programe,Libra
 Forumi i Gjuhëve të huaj.
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum

Statistikat
Forumi ka 2811 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri gerimal ninga

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 23631 artikuj v 12849 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta265
prej Thu 13 Feb 2014 - 21:42
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta214
prej Thu 13 Feb 2014 - 20:43
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi309
prej Mon 27 Jan 2014 - 18:49
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin611
prej Thu 16 Jan 2014 - 5:59
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta346
prej Tue 14 Jan 2014 - 10:07
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta362
prej Mon 13 Jan 2014 - 10:03
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta335
prej Wed 8 Jan 2014 - 9:28
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin460
prej Tue 7 Jan 2014 - 3:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin310
prej Sat 4 Jan 2014 - 21:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin287
prej Sat 4 Jan 2014 - 21:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi334
prej Sun 29 Dec 2013 - 0:58
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin653
prej Mon 23 Dec 2013 - 20:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin733
prej Wed 18 Dec 2013 - 6:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi727
prej Tue 17 Dec 2013 - 8:23
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta316
prej Mon 9 Dec 2013 - 0:24
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta289
prej Sun 8 Dec 2013 - 23:31
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta268
prej Sat 7 Dec 2013 - 4:25
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta417
prej Sat 7 Dec 2013 - 2:07
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta280
prej Fri 6 Dec 2013 - 7:31
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta384
prej Mon 2 Dec 2013 - 6:23
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta267
prej Mon 2 Dec 2013 - 3:17
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta332
prej Sun 1 Dec 2013 - 1:05
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta266
prej Sun 1 Dec 2013 - 0:54
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin265
prej Fri 29 Nov 2013 - 0:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta314
prej Thu 28 Nov 2013 - 1:26
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin517
prej Wed 27 Nov 2013 - 6:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Ummu Essma233
prej Mon 25 Nov 2013 - 2:55
Ummu Essma Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta250
prej Mon 25 Nov 2013 - 0:13
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta452
prej Sun 24 Nov 2013 - 7:18
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta216
prej Fri 22 Nov 2013 - 6:27
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta460
prej Sun 17 Nov 2013 - 7:52
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta256
prej Sat 16 Nov 2013 - 20:08
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta361
prej Tue 12 Nov 2013 - 2:46
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta268
prej Mon 11 Nov 2013 - 7:23
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Mr.Uzeir-Ibrahimi1183
prej Wed 6 Nov 2013 - 23:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta270
prej Sun 3 Nov 2013 - 6:22
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta270
prej Sat 2 Nov 2013 - 6:23
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Sister In ISLAM353
prej Thu 31 Oct 2013 - 23:07
Sister In ISLAM Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin635
prej Tue 29 Oct 2013 - 6:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta224
prej Sun 27 Oct 2013 - 3:28
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1rezarta279
prej Fri 25 Oct 2013 - 8:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta204
prej Fri 25 Oct 2013 - 3:04
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta218
prej Wed 23 Oct 2013 - 23:33
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta193
prej Tue 22 Oct 2013 - 5:47
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin177
prej Tue 22 Oct 2013 - 4:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta209
prej Mon 21 Oct 2013 - 23:25
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta654
prej Mon 21 Oct 2013 - 0:25
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi232
prej Mon 21 Oct 2013 - 0:09
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta501
prej Sat 19 Oct 2013 - 6:04
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin283
prej Sat 19 Oct 2013 - 5:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
 Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire