islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumiPytësoriIdentifikohuRegjistrohuTemate  ditës
INFORMIM-LAJMËRIM

Es-selamu alejkum të nderuar antarë dhe ju vizitor të nderuar të Forumit islamiehstedrit.com. Duke e analizuar situatën në Forum erdhëm
në konkludim se Forumi nuk është duke shkuar mirë dhe me çrast vendosa që moderatoret dhe supermoderatoret ti largoj nga ai post përshkak të
mos angazhimit të tyre në Forum si dhe për ti hikur fitneve në bisedë me gjinin e kundërt, sepse më duhet mua gjithmonë tju tregoj çka të bëjnë,
e çka mos bëjnë vendosa që të gjith stafi i Forumit të jen meshkuj ku do të mundi më lirshëm të shprehem dhe nuk do të bëjmë harram, pasi që ky
është një Forum islam dhe pasi që jam konsultuar me hoxhallarë se nuk ban kontakti me femrat për asnjë motiv vendosa që ata moderatore
apo supermoderatore ti largoj nga stafi dhe të njejtit ti vendosi tek antarët aktiv.
Si dhe u bëhet vërejtje edhe Administratorve dhe Supermoderatorve meshkuj për një angazhim më të madh.

Shpallje:

Kërkojm tre vullnetar nga antarët e forumit meshkuj të cilët do ta ushtrojn detyrën e moderatorve dhe supermoderatorve në Forum.

Ata që janë të interesuar të punojnë për islam dhe për ta çuar para këtë Forum le të më kontaktojn në privat apo në emial adresën e Forumit:
infoislamieshtedrit@gmail.com
ose duke aprovuar direkt në grupet e lartëcitauar moderator dhe supermoderator ne fund të faqes ku janë grupet me ngjyra.

wes-selamu alejkum
Me Respekt Admin
www.islamieshtedrit.com
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Hudbe Islame] Helloween-i dhe çfarë na mëson Hixhreti?
Today at 3:32 nga Admin

» [Artikull] Hallovini - Nata e shtrigave
Today at 3:30 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Hagel: Asadi mund të përfitoj nga sulmet tona në Siri
Today at 3:26 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL
Today at 3:25 nga Admin

» [Lajmet Ditore]Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare
Today at 3:23 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Disa izraelitë iniciojnë peticion që Spanja të njohë Palestinën
Today at 3:22 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Netanyahu akuzon presidentin palestinez për sulmin ndaj rabini
Today at 3:20 nga Admin

» [Stop të mallkuarve dhe festave të tyre] Po na e shesin shkatërimin edhe me lek – reagim ndaj promovimit të Halloween në media nga kolexhi Wilson – Tetovë!
Today at 2:22 nga Admin

» [Temë Islame] VLERA E DITËS SË XHUMA
Yesterday at 4:37 nga Admin

» [Hudbe islame] “VLERA E MUAJIT MUHARREM DHE DITËS SË ASHURES”
Yesterday at 4:08 nga Admin

» [Tregim islam] Tregimi për njeriun që e la nënën e tij në shkretëtirë
Yesterday at 3:59 nga Admin

» [Shëndetësi] Një filxhan kakao largon sklerozën
Yesterday at 3:53 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Suedia paralajmëron normë zero të interesit
Yesterday at 2:17 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Susan Rice: S'ka siguri pa largimin e Bashar Al Asad
Yesterday at 2:16 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Malala Yousafzai dhuron paratë e Nobelit për Gazën
Yesterday at 2:14 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Irak, komandanti Felih: ISIL ekzekuton 250 sunitë
Yesterday at 2:13 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa
Yesterday at 2:12 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Suedia pranoi Palestinën si shtet të pavarur
Yesterday at 2:10 nga Admin

» Islami nuk kënaqet që besimtari të jetë hyjnor...
Thu 30 Oct 2014 - 23:54 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» [Meditim Islam] Të mënjanojmë "Pse"- në ?!
Thu 30 Oct 2014 - 5:21 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë
Thu 30 Oct 2014 - 4:50 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Arrestohen 13 palestinezë në Bregun Perendimor
Thu 30 Oct 2014 - 4:48 nga Admin

» [Tregim Islam] Ndërtoni ura lidhëse dhe jo mure ndarëse
Thu 30 Oct 2014 - 1:33 nga Admin

» [Edhe kjo ndodh] 4 kilogramë ar nëse udhëtoni me autobusë!
Thu 30 Oct 2014 - 0:48 nga Admin

» [Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim
Thu 30 Oct 2014 - 0:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Ja çfarë ndodh të jesh islamofob në Kanada (Video)
Wed 29 Oct 2014 - 23:54 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Raketa hapësinore pa pilot e NASA-s ​​shpërthen në ajër
Wed 29 Oct 2014 - 23:51 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Siria e ndarë në katër fronte
Wed 29 Oct 2014 - 23:46 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Peshmerga pritet të hyjë në Kobani
Wed 29 Oct 2014 - 23:35 nga Admin

» [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!
Wed 29 Oct 2014 - 7:37 nga Admin

» [Edhe kjo ndodh] Pas 25 vjetësh gjen nënën me "Google Earth"
Wed 29 Oct 2014 - 6:42 nga Admin

» [Temë Islame] Njeriu që vetëm për vete punon është si dru që pemë nuk lëshon!
Wed 29 Oct 2014 - 6:23 nga Admin

» [Konkluz e sondazhit]Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shti (bërë) që të antarësoheni?! (Konkludimi lexojeni)
Wed 29 Oct 2014 - 6:04 nga Admin

» [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”
Wed 29 Oct 2014 - 5:55 nga Admin

» [Makedonski] ПОКАЈАНИЕ НА БОГАТИОТ АМЕРИКАНЕЦ
Wed 29 Oct 2014 - 5:49 nga Admin

» [Lingua Italiana] Storico incontro UCOII con i Musulmani Croati
Wed 29 Oct 2014 - 5:37 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Izraeli ndërpret furnizimin me ujë të 45.000 palestinezëve
Wed 29 Oct 2014 - 0:15 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Vritet zv.komandanti i Frontit Nusra që shkëmbej murgeshat me motrat muslimane
Wed 29 Oct 2014 - 0:13 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Hiqen sanksionet ndaj familjes Millosheviq
Wed 29 Oct 2014 - 0:07 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Kryeministri turk: Duhet një strategji e përbashkët për të shpëtuar Kobani
Wed 29 Oct 2014 - 0:05 nga Admin

Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 335 më Sat 28 Jun 2014 - 5:00
Sondazh
Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shtyrë (bërë) që të antarësoheni?!
 Kur`an,Hadith,Fikh,Etj
 Diskutime,Sondazhe,etj
 Filma ,ilahij,ligjerata etj
 Tema,Tregime etj)
 Tema,këshilla,poezi etj
 Shkarkime Programe,Libra
 Forumi i Gjuhëve të huaj.
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum

Statistikat
Forumi ka 2782 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri samir

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 23442 artikuj v 12663 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta316
prej Tue 14 Jan 2014 - 10:07
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta326
prej Mon 13 Jan 2014 - 10:03
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta304
prej Wed 8 Jan 2014 - 9:28
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin428
prej Tue 7 Jan 2014 - 3:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin290
prej Sat 4 Jan 2014 - 21:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin271
prej Sat 4 Jan 2014 - 21:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi311
prej Sun 29 Dec 2013 - 0:58
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin605
prej Mon 23 Dec 2013 - 20:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin680
prej Wed 18 Dec 2013 - 6:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi636
prej Tue 17 Dec 2013 - 8:23
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta295
prej Mon 9 Dec 2013 - 0:24
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta275
prej Sun 8 Dec 2013 - 23:31
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta248
prej Sat 7 Dec 2013 - 4:25
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta396
prej Sat 7 Dec 2013 - 2:07
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta258
prej Fri 6 Dec 2013 - 7:31
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta366
prej Mon 2 Dec 2013 - 6:23
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta244
prej Mon 2 Dec 2013 - 3:17
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta293
prej Sun 1 Dec 2013 - 1:05
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta242
prej Sun 1 Dec 2013 - 0:54
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin253
prej Fri 29 Nov 2013 - 0:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta289
prej Thu 28 Nov 2013 - 1:26
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin483
prej Wed 27 Nov 2013 - 6:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Ummu Essma212
prej Mon 25 Nov 2013 - 2:55
Ummu Essma Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta230
prej Mon 25 Nov 2013 - 0:13
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta406
prej Sun 24 Nov 2013 - 7:18
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta196
prej Fri 22 Nov 2013 - 6:27
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta424
prej Sun 17 Nov 2013 - 7:52
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta238
prej Sat 16 Nov 2013 - 20:08
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta337
prej Tue 12 Nov 2013 - 2:46
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta253
prej Mon 11 Nov 2013 - 7:23
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Mr.Uzeir-Ibrahimi1154
prej Wed 6 Nov 2013 - 23:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta245
prej Sun 3 Nov 2013 - 6:22
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta251
prej Sat 2 Nov 2013 - 6:23
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Sister In ISLAM298
prej Thu 31 Oct 2013 - 23:07
Sister In ISLAM Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin581
prej Tue 29 Oct 2013 - 6:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta210
prej Sun 27 Oct 2013 - 3:28
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1rezarta260
prej Fri 25 Oct 2013 - 8:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta181
prej Fri 25 Oct 2013 - 3:04
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta199
prej Wed 23 Oct 2013 - 23:33
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta173
prej Tue 22 Oct 2013 - 5:47
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin159
prej Tue 22 Oct 2013 - 4:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta187
prej Mon 21 Oct 2013 - 23:25
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta601
prej Mon 21 Oct 2013 - 0:25
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi212
prej Mon 21 Oct 2013 - 0:09
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta467
prej Sat 19 Oct 2013 - 6:04
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin254
prej Sat 19 Oct 2013 - 5:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta337
prej Thu 17 Oct 2013 - 5:03
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta247
prej Thu 17 Oct 2013 - 4:57
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta224
prej Tue 15 Oct 2013 - 6:01
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta286
prej Fri 11 Oct 2013 - 3:38
rezarta Shiko mesazhin e fundit
 Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire