islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumiPytësoriIdentifikohuRegjistrohuTemate  ditës
LAJMËRIM PËR ANTARËT E RI

Es-selamu Alejkum....Pasi që ka filluar keqpërdorimi i forumit nga antarë të pa përgjëgjshëm, të cilët e përdorin Forumin vetëm për reklamat e
tyre ne vendosëm që çdo anëtar i ri i cili do të regjistrohet do të na vin neve konfirmimi  ku  do  ta  konfirmojm ose  jo atë  antarë  apo  antare, 
dhe kjo është mënyra më e mirë për ti verifikuar këta  persona të  cilët  as nuk e kuptojn  gjuhën  tonë  por, veç  duan të  krijojn rëmuja  duke
grumbulluar mbi 50 postime të gjitha reklama të produkteve të tyre.
Konfirmimi i antarit të ri do të bëhet menjëher pasi të jet verfikuar se aj apo ajo jan musliman dhe shqiptar të cilët janë futur të mësojn për 
islam.

Ju Faleminderit për mirëkuptim.

wes-selamu alejkum
Me respekt Admin
www.islamieshtedrit.com
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Tregim] Namazi me dy lloj abdese!
Yesterday at 21:50 nga Admin

» [Artikull] Njeriu qe ikte nga Allahu
Yesterday at 20:57 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë
Yesterday at 20:52 nga Admin

» [Tregim Islam] Zemrat e hekurosura të robërve të sinqertë
Yesterday at 20:50 nga Admin

» [Tregim islam] Nafaka gjithmonë e gjen rrugën e vet!
Yesterday at 20:46 nga Admin

» Film serik islam ne gjuhen turke (pa perkthim) Ibn-i Sina - Komplet
Fri 17 Oct 2014 - 16:09 nga sefedin2000kosova

» [Lajmet Ditore] Erdogan: Disa shtete i tremb fuqizimi ekonomik i Turqisë
Mon 13 Oct 2014 - 13:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës
Mon 13 Oct 2014 - 13:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] 5.4 milliardë nga donatorët për rindërtim në Gaza
Mon 13 Oct 2014 - 13:41 nga Admin

» Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shti (bërë) që të antarësoheni?!
Thu 9 Oct 2014 - 15:07 nga sefedin2000kosova

» ***Rissi Rissi***Filmi serik Islam Hz.Omeri r.a komplet prej epizodes 1 deri epizodën e 30 për shiqim
Thu 9 Oct 2014 - 14:57 nga sefedin2000kosova

» Lutje nga Ajetet Kuranore.
Fri 3 Oct 2014 - 17:57 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» [Teme islame] Kurbani sipas Islamit
Thu 2 Oct 2014 - 23:59 nga Admin

» INFORMIM MOS TE HAROJM TEKBIRI TESHRIKUN
Thu 2 Oct 2014 - 17:41 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» Dita e Arafatit dhe vlera e saj ..>>...
Wed 1 Oct 2014 - 22:21 nga rezarta

» [Lajmet Ditore] Turqia i ka thënë “po” shamisë në shkollë dhe “jo” makijazhit dhe tatuazheve në këto ambiente.
Tue 30 Sep 2014 - 21:13 nga Admin

» DISPOZITAT E KURBANIT
Tue 30 Sep 2014 - 19:10 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» Si t'i kthehem namazit !
Sat 27 Sep 2014 - 19:49 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» [Tregim islam] Duaja e pranuar nga sinqeriteti i besëlidhjes dhe marrëveshjes me Allahun
Fri 26 Sep 2014 - 23:51 nga Admin

» [Temë islame] Haxhi, udhëtimi për te më i Madhëruari
Fri 26 Sep 2014 - 23:37 nga Admin

» [Fetfa nga fik'hu] Çfarë duhet të bëjë dikush që, megjithëse i ka mundësitë, nuk ther kurban?
Fri 26 Sep 2014 - 23:33 nga Admin

» [Mozaik] Namazi i parë në Qipron Jugore pas 40 viteve
Fri 26 Sep 2014 - 23:26 nga Admin

» [Lajmet Ditore] 125 dijetarë islamë letër ISIL-it
Fri 26 Sep 2014 - 23:22 nga Admin

» Vlera e dhjet diteve te Dhul-hixhes...
Tue 23 Sep 2014 - 22:19 nga rezarta

» Dallimi në mes të “gruas” dhe “bashkëshortes” në Kuran
Tue 23 Sep 2014 - 19:39 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» Selamu Aleykum
Tue 23 Sep 2014 - 19:31 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» Menstracionet
Mon 22 Sep 2014 - 19:20 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» a ekam haram?
Wed 17 Sep 2014 - 15:15 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» nje pytje per hoxhen e nderuar
Tue 16 Sep 2014 - 20:13 nga Admin

» Pendimi i Malik Ibn Dinar!
Sun 14 Sep 2014 - 17:58 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» Bota e xhindeve, fakte dhe iluzione. Njerëzit dhe xhindet
Sat 13 Sep 2014 - 20:03 nga Mr.Uzeir-Ibrahimi

» [Lajmet Ditore] BFIM: Përmendorja e vrasësit masovik në pronat tona
Sat 13 Sep 2014 - 20:02 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqia shpallet vendi më “bamirës” në botë
Sat 13 Sep 2014 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Davutoglu: Regjimi sirian, kërcënimi më i madh për stabilitetin
Sat 13 Sep 2014 - 19:58 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 2400 të vdekur nga virusi Ebola
Sat 13 Sep 2014 - 19:56 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas] A jemi duke menduar për haxhin
Fri 12 Sep 2014 - 22:18 nga Admin

» [Teknologji dhe shkenc] Nasa-Dielli do te lind nga perendimi kiameti nuk eshte larg
Fri 12 Sep 2014 - 22:13 nga Admin

» [Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë
Fri 12 Sep 2014 - 22:00 nga Admin

» [Tregim islam] Cdo shpirt do ta shijon vdekjen!
Fri 12 Sep 2014 - 21:57 nga Admin

» [Edhe kjo ndodh] Qenit në stomak i gjenden 43 palë çorape!
Fri 12 Sep 2014 - 21:54 nga Admin

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 22:00
Sondazh
Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shtyrë (bërë) që të antarësoheni?!
 Kur`an,Hadith,Fikh,Etj
 Diskutime,Sondazhe,etj
 Filma ,ilahij,ligjerata etj
 Tema,Tregime etj)
 Tema,këshilla,poezi etj
 Shkarkime Programe,Libra
 Forumi i Gjuhëve të huaj.
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum

Statistikat
Forumi ka 2766 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri demir pashalliu

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 23356 artikuj v 12579 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Posto temë të re
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i riE re 10aksa887prej Fri 17 Oct 2014 - 16:09
sefedin2000kosova Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 32Admin10015prej Thu 9 Oct 2014 - 14:57
sefedin2000kosova Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 1aksaja195prej Sat 30 Aug 2014 - 23:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 24Admin8641prej Mon 18 Aug 2014 - 19:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 6aksa2842prej Mon 18 Aug 2014 - 12:23
aksaja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Nitty194prej Tue 5 Aug 2014 - 20:36
Nitty Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 
[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2, 3, 4]
172Admin12660prej Sat 26 Jul 2014 - 16:00
SUAD_CARA Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 
[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2]
79Admin10361prej Tue 15 Jul 2014 - 23:00
Silvana Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 14Admin275prej Mon 30 Jun 2014 - 2:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 28Admin735prej Tue 4 Feb 2014 - 13:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0aksaja889prej Fri 17 Jan 2014 - 21:25
aksaja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0aksaja327prej Tue 5 Nov 2013 - 8:17
aksaja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0aksaja259prej Sat 26 Oct 2013 - 10:57
aksaja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 2aksaja1620prej Sat 14 Sep 2013 - 13:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 16Shemsi2811prej Wed 7 Aug 2013 - 22:52
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Shemsi1268prej Sun 30 Jun 2013 - 13:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 20Admin5496prej Thu 20 Jun 2013 - 22:15
vellau musliman Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 18Admin8108prej Sat 9 Mar 2013 - 20:35
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 7Admin4671prej Sat 26 Jan 2013 - 12:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 8aksa3503prej Fri 24 Aug 2012 - 15:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 6Admin3208prej Tue 28 Feb 2012 - 17:19
zejnije sejdija Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 7Bona3100prej Wed 25 Jan 2012 - 9:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 1aksa1637prej Wed 30 Nov 2011 - 14:50
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re
film islam
 
1aksa1097prej Thu 17 Nov 2011 - 22:50
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 10aksa1671prej Thu 3 Nov 2011 - 12:15
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin918prej Sat 16 Jul 2011 - 19:55
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0aksa818prej Wed 18 May 2011 - 11:28
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re
Rrëfehet se i Dërguari a.s. ka thënë: Unë jamë i biri i dy flijimeve (Ismailit dhe babait të tijë Abdullahut).(Ibni Hisham:1/151-155;)
 
10aksa3110prej Fri 18 Mar 2011 - 10:22
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1764prej Tue 1 Feb 2011 - 9:36
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 31Admin6405prej Thu 20 Jan 2011 - 10:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 4Admin1826prej Wed 8 Dec 2010 - 14:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 25Admin5107prej Thu 2 Dec 2010 - 23:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Vizitor1749prej Thu 25 Nov 2010 - 16:52
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 13aksa1070prej Mon 22 Nov 2010 - 16:14
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 4aksa799prej Wed 20 Oct 2010 - 11:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 6Admin1961prej Fri 24 Sep 2010 - 23:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire