islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumiPytësoriIdentifikohuRegjistrohuTemate  ditës
INFORMIM-LAJMËRIM

Es-selamu alejkum të nderuar antarë dhe ju vizitor të nderuar të Forumit islamiehstedrit.com. Duke e analizuar situatën në Forum erdhëm
në konkludim se Forumi nuk është duke shkuar mirë dhe me çrast vendosa që moderatoret dhe supermoderatoret ti largoj nga ai post përshkak të
mos angazhimit të tyre në Forum si dhe për ti hikur fitneve në bisedë me gjinin e kundërt, sepse më duhet mua gjithmonë tju tregoj çka të bëjnë,
e çka mos bëjnë vendosa që të gjith stafi i Forumit të jen meshkuj ku do të mundi më lirshëm të shprehem dhe nuk do të bëjmë harram, pasi që ky
është një Forum islam dhe pasi që jam konsultuar me hoxhallarë se nuk ban kontakti me femrat për asnjë motiv vendosa që ata moderatore
apo supermoderatore ti largoj nga stafi dhe të njejtit ti vendosi tek antarët aktiv.
Si dhe u bëhet vërejtje edhe Administratorve dhe Supermoderatorve meshkuj për një angazhim më të madh.

Shpallje:

Kërkojm tre vullnetar nga antarët e forumit meshkuj të cilët do ta ushtrojn detyrën e moderatorve dhe supermoderatorve në Forum.

Ata që janë të interesuar të punojnë për islam dhe për ta çuar para këtë Forum le të më kontaktojn në privat apo në emial adresën e Forumit:
infoislamieshtedrit@gmail.com
ose duke aprovuar direkt në grupet e lartëcitauar moderator dhe supermoderator ne fund të faqes ku janë grupet me ngjyra.

wes-selamu alejkum
Me Respekt Admin
www.islamieshtedrit.com
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Meditim Islam] Të mënjanojmë "Pse"- në ?!
Today at 5:21 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë
Today at 4:50 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Arrestohen 13 palestinezë në Bregun Perendimor
Today at 4:48 nga Admin

» [Tregim Islam] Ndërtoni ura lidhëse dhe jo mure ndarëse
Today at 1:33 nga Admin

» [Edhe kjo ndodh] 4 kilogramë ar nëse udhëtoni me autobusë!
Today at 0:48 nga Admin

» [Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim
Today at 0:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Ja çfarë ndodh të jesh islamofob në Kanada (Video)
Yesterday at 23:54 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Raketa hapësinore pa pilot e NASA-s ​​shpërthen në ajër
Yesterday at 23:51 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Siria e ndarë në katër fronte
Yesterday at 23:46 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Peshmerga pritet të hyjë në Kobani
Yesterday at 23:35 nga Admin

» [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!
Yesterday at 7:37 nga Admin

» [Edhe kjo ndodh] Pas 25 vjetësh gjen nënën me "Google Earth"
Yesterday at 6:42 nga Admin

» [Temë Islame] Njeriu që vetëm për vete punon është si dru që pemë nuk lëshon!
Yesterday at 6:23 nga Admin

» [Konkluz e sondazhit]Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shti (bërë) që të antarësoheni?! (Konkludimi lexojeni)
Yesterday at 6:04 nga Admin

» [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”
Yesterday at 5:55 nga Admin

» [Makedonski] ПОКАЈАНИЕ НА БОГАТИОТ АМЕРИКАНЕЦ
Yesterday at 5:49 nga Admin

» [Lingua Italiana] Storico incontro UCOII con i Musulmani Croati
Yesterday at 5:37 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Izraeli ndërpret furnizimin me ujë të 45.000 palestinezëve
Yesterday at 0:15 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Vritet zv.komandanti i Frontit Nusra që shkëmbej murgeshat me motrat muslimane
Yesterday at 0:13 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Hiqen sanksionet ndaj familjes Millosheviq
Yesterday at 0:07 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Kryeministri turk: Duhet një strategji e përbashkët për të shpëtuar Kobani
Yesterday at 0:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqi, bllokohen 20 minatorë në minierë
Yesterday at 0:04 nga Admin

» MUAJI MUHARREM DHE PENDIMI I PRANUAR NE DITEN E ASHURES ... >>>...
Tue 28 Oct 2014 - 6:04 nga rezarta

» A JANE GRATE ME TE ULTA SE BURRAT ... ??..!!!
Tue 28 Oct 2014 - 5:50 nga rezarta

» [Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë
Tue 28 Oct 2014 - 4:14 nga Admin

» [Temë islame] Në këtë botë kalimtare edhe problemet janë kaluese
Tue 28 Oct 2014 - 4:11 nga Admin

» [Studim] Si e kurojnë veten kur sëmuren?
Tue 28 Oct 2014 - 4:08 nga Admin

» [Shëndetësi] Vitamina D dhe përfitimet prej saj
Tue 28 Oct 2014 - 4:06 nga Admin

» [Edhe kjo ndodh] Kremtim i pazakontë dhe katastrofal i Vitit të ri Hixhri në ishullin Java
Mon 27 Oct 2014 - 23:58 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Së shpejti fundi i Ebola-s: Po vijnë vaksinat!
Mon 27 Oct 2014 - 23:50 nga Admin

» [Lajmet Ditore] TIKA ndihmon Senegalin në luftën kundër Ebolës
Mon 27 Oct 2014 - 23:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE planifikon investime te reja per gazin natyror
Mon 27 Oct 2014 - 23:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Shtyhen negociatat mes Izraelit dhe Palestinës
Mon 27 Oct 2014 - 23:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Erdoğan: OKB duhet të reformohet
Mon 27 Oct 2014 - 23:39 nga Admin

» [Tregim islam] Musai a.s dhe gruaja që lutej për fëmijë
Sat 25 Oct 2014 - 21:48 nga Admin

» [Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)…
Sat 25 Oct 2014 - 21:46 nga Admin

» [Zbulime] Dy algjerian shpikin testin që zbulon ushqimet haram
Sat 25 Oct 2014 - 21:44 nga Admin

» [Temë Islame] Hixhreti – Rruga drejt Allahut të Madhërishëm
Sat 25 Oct 2014 - 21:42 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Turqi, 8 të vdekur nga përmbysja e autobusit me studentë
Sat 25 Oct 2014 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] NASA vërteton: Bota do të jetë në Errësirë për 72 orë (3 ditë)
Sat 25 Oct 2014 - 21:34 nga Admin

Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 335 më Sat 28 Jun 2014 - 5:00
Sondazh
Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shtyrë (bërë) që të antarësoheni?!
 Kur`an,Hadith,Fikh,Etj
 Diskutime,Sondazhe,etj
 Filma ,ilahij,ligjerata etj
 Tema,Tregime etj)
 Tema,këshilla,poezi etj
 Shkarkime Programe,Libra
 Forumi i Gjuhëve të huaj.
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum

Statistikat
Forumi ka 2781 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Tina

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 23422 artikuj v 12644 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin17
Today at 1:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin21
Today at 0:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin65
prej Sat 25 Oct 2014 - 21:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin83
prej Thu 23 Oct 2014 - 21:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin90
prej Mon 20 Oct 2014 - 4:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin68
prej Mon 20 Oct 2014 - 3:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin80
prej Mon 20 Oct 2014 - 3:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin253
prej Sat 27 Sep 2014 - 6:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin346
prej Sat 13 Sep 2014 - 4:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin337
prej Mon 8 Sep 2014 - 6:32
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin345
prej Wed 3 Sep 2014 - 21:13
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin370
prej Mon 25 Aug 2014 - 5:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin304
prej Sat 23 Aug 2014 - 2:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin385
prej Thu 14 Aug 2014 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin386
prej Mon 11 Aug 2014 - 22:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin322
prej Mon 11 Aug 2014 - 22:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin328
prej Sat 9 Aug 2014 - 2:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin400
prej Thu 7 Aug 2014 - 6:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin331
prej Thu 7 Aug 2014 - 6:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin456
prej Tue 15 Jul 2014 - 9:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin620
prej Fri 13 Jun 2014 - 1:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin622
prej Mon 9 Jun 2014 - 1:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin592
prej Mon 9 Jun 2014 - 1:41
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin431
prej Sun 8 Jun 2014 - 23:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin532
prej Wed 4 Jun 2014 - 1:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin517
prej Sat 31 May 2014 - 21:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin479
prej Tue 27 May 2014 - 0:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta508
prej Tue 20 May 2014 - 0:42
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin669
prej Fri 9 May 2014 - 3:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin710
prej Tue 22 Apr 2014 - 3:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin553
prej Mon 7 Apr 2014 - 6:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Admin1208
prej Wed 19 Mar 2014 - 1:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1208
prej Wed 19 Mar 2014 - 1:45
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin685
prej Fri 14 Mar 2014 - 1:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin687
prej Tue 25 Feb 2014 - 5:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin729
prej Mon 24 Feb 2014 - 5:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin670
prej Mon 24 Feb 2014 - 5:11
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin550
prej Fri 21 Feb 2014 - 0:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin515
prej Wed 19 Feb 2014 - 22:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin562
prej Wed 19 Feb 2014 - 6:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin587
prej Wed 19 Feb 2014 - 6:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin485
prej Sun 16 Feb 2014 - 20:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin814
prej Wed 12 Feb 2014 - 21:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin810
prej Wed 12 Feb 2014 - 1:14
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin865
prej Tue 11 Feb 2014 - 7:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin799
prej Thu 6 Feb 2014 - 23:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin696
prej Fri 31 Jan 2014 - 23:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi707
prej Thu 30 Jan 2014 - 22:06
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin828
prej Mon 27 Jan 2014 - 4:41
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta1130
prej Mon 13 Jan 2014 - 11:02
rezarta Shiko mesazhin e fundit
 Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire