islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumiPytësoriIdentifikohuRegjistrohuTemate  ditës
LAJMËRIM PËR ANTARËT E RI

Es-selamu Alejkum....Pasi që ka filluar keqpërdorimi i forumit nga antarë të pa përgjëgjshëm, të cilët e përdorin Forumin vetëm për reklamat e
tyre ne vendosëm që çdo anëtar i ri i cili do të regjistrohet do të na vin neve konfirmimi  ku  do  ta  konfirmojm ose  jo atë  antarë  apo  antare, 
dhe kjo është mënyra më e mirë për ti verifikuar këta  persona të  cilët  as nuk e kuptojn  gjuhën  tonë  por, veç  duan të  krijojn rëmuja  duke
grumbulluar mbi 50 postime të gjitha reklama të produkteve të tyre.
Konfirmimi i antarit të ri do të bëhet menjëher pasi të jet verfikuar se aj apo ajo jan musliman dhe shqiptar të cilët janë futur të mësojn për 
islam.

Ju Faleminderit për mirëkuptim.

wes-selamu alejkum
Me respekt Admin
www.islamieshtedrit.com
Rubrikat dhe Forumet
Ora në Forum
Postimet dhe Lajmet
Top posters
Admin (7462)
 
Muhamed Dolaku (3478)
 
Mr.Uzeir-Ibrahimi (1501)
 
Shemsi (1496)
 
Albi-ibro (1471)
 
Bona (980)
 
REJHANA-ENSAR (811)
 
Burim-Sherifi (760)
 
Zudi Fejzuli (630)
 
Jasemina (521)
 
Vizitoret ditore,javore

Free counter and web stats
 tumblr visitor statsVizitoret nga Hapja
Tastatura Arabe
Filmat në forum

Gurgullima e lumejve
të xhenentit
 
Zgjimi i Davudi Tait
 
Ibrahimi a.s
Ebu-Hanife
Filmi-Shejda
Nusja nga Danimarka
Djali që pa ëndër vdekjen
 
Falja e Namazit

Isa a.s epizodat 1-6
Keywords
2011 kuran tregime jusufi islame tregim hudbe allahut hasipi bajrami filma ILAHI Namazi FOTO eshte namazit filmi islam ramazanit Nata film shqip video vaktia jakup ligjerata
Moti në Tetovë
YoWindow.com Forecast by yr.no
Sondazh
Cilat nga rubrikat në Forum ju ka shtyrë (bërë) që të antarësoheni?!
 Kur`an,Hadith,Fikh,Etj
 Diskutime,Sondazhe,etj
 Filma ,ilahij,ligjerata etj
 Tema,Tregime etj)
 Tema,këshilla,poezi etj
 Shkarkime Programe,Libra
 Forumi i Gjuhëve të huaj.
Shiko rezultatin
10 PYETJET DHE PËRGJIGJET ME TE REJA DREJTUAR HOXHËS


        

 

                                       Pyetjet me te lexuara ne Forum ne baze te faqeve te pyetjeve                  Lexuar
1.Sjellja e Gruas ne rast tradhetie                    
 1531
2.Pyetje te ndryshme me nje vend
9384
3.A mund me me  dikush cka ka brenda qabes?
 2161
4.Pyetje ne lidhje me riskun
 1937
5.A lejohet operacioni ne kete menyre?
 1991
6.Pyetje per nenen?
 1999
7.Borxhi dhe zeqati?
 1769
8.A lejohet qe ta mar mbiemrine burrit?
 1703
9.A me pranohet Hatmja?
 1709
10.Pyetje rreth femiut dhe faljes se namazit?
 1697

[Lajmet Ditore] Libi, bie aeroporti i Tripolit
Sun 24 Aug 2014 - 22:32 nga Admin
 
Parlamenti i sapozgjedhur i Libisë e ka quajtur terroriste aleancën e milicive, e cila ka njoftuar pushtimin e aeroportit ndërkombëtar të Tripolit. Sipas ligjvënësit, aleanca është tashmë një shënjestër legjitime e Forcave të Armatosura. Në aleancë bëjnë pjesë islamikë dhe luftëtarë nga qyteti i Misratas. Një zëdhënës i milicive tha se Parlamenti i ri është jolegjitim, ndërsa bëri thirrje ndaj ish-trupës qeverisëse të vendit, Këshillit të Përgjithshëm Kombëtar që dominohej nga islamikët, të ndërhyjë. BBC bën të ditur se ka raportime të pakonfirmuara për luftime të vazhdueshme mes grupeve të armatosura rivale në periferitë të qytetit, ndërsa janë dëgjuar edhe shpërthime. Vendi është përfshirë nga një konflikt i ashpër mes milicive rivale, që pas trazirave të 2011-s që mundësuan rrëzimin e liderit Muammar Gaddafi, në pushtet prej një kohe të gjatë. Disa qindra njerëz kanë vdekur nga shtimi i luftimeve së fundi.:
 


[ Komplet u lexuan ]
Komentet: 0
[Lajmet Ditore] Algjerianët me tubime pro Gazës
Sun 24 Aug 2014 - 22:30 nga Admin
 
Mijëra algjerianë kanë marrë pjesë në një tubim në Sheshin Harsha Hassan në Algjer, të organizuar nga Lëvizja e Shoqërisë për Paqe, raportoi agjensia turke Anadolu. Një numër i udhëheqësve islam ishin të pranishëm, duke përfshirë zëvendës udhëheqësi i Frontit të Shpëtimit Islamik, Ali Belhadj, dhe zëdhënësi i Lëvizjes Hamas, Ismail Ridëan. Demonstruesit thërrisnin: "Kombi ynë dëshiron të çliroj Palestinën". Të pranishmit e përshkruan atë që po ndodh në Rripin e Gazës si një tragjedi. Belhaj ka denoncuar autoritetet algjeriane për ndalimin e marshimeve dhe protesta në kryeqytet. "Sallat e mbyllura nuk janë të mjaftueshme për algjerianë të cilët mbështesin Gazën," tha ai. "Algjerianët kërkojnë rrugët për të marshuar edhe nëse kjo u shkakton atyre probleme." Autoritetet algjeriane kanë ndaluar marshimet dhe protestat në rrugë në vitin 2001, katër ditë pas një proteste në Algjer ku kërkoheshin të drejtat e Amazigh (berberëve.) Kjo ndalesë rezultoi në grabitjen e disa dyqaneve dhe përleshje me policinë. /mesazhi/:
 


[ Komplet u lexuan ]
Komentet: 0
[Lajmet Ditore] ISIS sulmon bazat e regjimit të Bashar Al Asad
Sun 24 Aug 2014 - 22:29 nga Admin
 
Militantët e ISIS sulmuan një bazë ajrore në verilindje të Sirisë, duke marrë nën kontroll pjesë të kësaj baze, që dikur ishte nën kontroll nga forcat e regjimit të Bashar Al Asad. Baza ajrore në Tabqa, rreth 40 km në lindje të qytetit të Raka, është baza e fundit e ushtrisë siriane në këtë zonë të kontrolluar nga grupi ISIS, i cili ka konfiskuar zona të mëdha në muajt e fundit. Përleshje të ashpra janë raportuar ndërmjet luftëtarëve të Isil dhe forcave qeveritare, njofton Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut. Të paktën 100 militant të ISIS janë vrarë që nga e marta, kur grupi u sulmua në bazën e tij. Ushtria e regjimit sirian ka dërguar përforcime në bazë për të luftuar ISIS-in, i cili kontrollon afërsisht një të tretën e veriut dhe lindjes së Sirisë. Qyteti i Raka në lumin Eufrat është bastion i ISIS-it. Grupi që dikur ishte degë radikale e Al Kaedës, ka marrë tre baza ushtarake siriane në zonë vetëm në javët e fundit. Në perëndim, grupi u tërhoq nga zona të kontrolluara jashtë qytetit sirian të Homs, dhe u tërhoq në lindje pas sulmeve nga luftëtarët rival. /mesazhi/:
 


[ Komplet u lexuan ]
Komentet: 0
Temat islame


  1.  Asnjë “librari” nuk mund të hy në xhenet
  2.  Puna e zellshme dhe zgjimi i hershëm, burim i suksesit
  3.  Zemra e te varfrit i ngjan nje dhome te mbushur me tym
  4.  Islami është feja e njerëzve të pastër
  5.  Fjalët që më bën të turpërohem nga vetja!!
  6.  Llojet e zemrave sipas Islamit
  7.  Ah, sikur ta dinte populli im se ç’është Ahireti

Tv-Islami-eshte-drit
Watch live streaming video from islamieshtedrit at livestream.com
Most active topics
Riyâzü’s-Sâlihîn - İmâm Nevevî
Kütüb i Sitte Hadis ansiklopedisi - tam 7.300 hadis
Filmi serik Jusufi a.s me titrat shqip [Epizodet 2,3,5,dhe 41 të rregulluara]
Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Daily Hadith
Peisazhe të ndriçuara
Panorama nga Tirana
Hz Yusuf - Dizi - 45- Bölüm - Download Linkler
Hz Yusuf - Dizi - 45- Bölüm - Full Version
Tregime/ngjarje të ndryshme... te dijetrarve Islame... vazhdo pas meje!
Na ndiqni edhe në
 
 
 
Forumi Diskutiv
Forumi legjislativ
Rissi ne Forum

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Admin

Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 22:00
Gjeje Kiblen
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Filmat më t ri në Forum

 

 

PYETE HOXHËN

Si ju duekt Forumi?
Google analistcs