islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se të vendosni tëregjistroheni apo të hyni në Forum, lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.

Kushtet e Forumit Janë:

1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
2. Pasi të regjistroheni do të verifikohet regjistrimi juaj, pastaj do të aktivohet.
3. Mos përdorni fjalë banale, kërcënuese apo ofenduese,sepse kjo nuk është Islame.
4. Postoni në vendin e duhur dhe mos ofendoni anëtarët e forumit.
5. Mos postoni postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
6. Kur të kërkoni ndihmë, tek titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
7. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
8. Staffi i forumin është i autorizuar në qfardo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.
9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve jo islame, ndërsa për faqe islame mund të kontaktoni me WebMasterin.
10. Qëllimi i forumit është që ta risim nivelin e dijes islame, përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
11. WebMasteri apo owneri është vendimprurës për gjithqka.
12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të vendoset linku lidhës me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame duke treguar burimin (emrin e webfaqes apo autorit),por nuk lejohet të postohen postime që kanë karakter përçarës, apo që ndjellin urjetje.
15. Ato tema qe nxitis percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit, më pas do ti bëhet ban.

Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.

Nëse je i Regjistruar kliko: Identifikohu, nëse nuk je i regjistruar kliko:Regjistrohu, nëse nuk don të të shfaqet ky mesazh kliko butonin e fundit.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumiPytësoriIdentifikohuRegjistrohuTemate  ditës
LAJMËRIM PËR ANTARËT E RI

Es-selamu Alejkum....Pasi që ka filluar keqpërdorimi i forumit nga antarë të pa përgjëgjshëm, të cilët e përdorin Forumin vetëm për reklamat e
tyre ne vendosëm që çdo anëtar i ri i cili do të regjistrohet do të na vin neve konfirmimi  ku  do  ta  konfirmojm ose  jo atë  antarë  apo  antare, 
dhe kjo është mënyra më e mirë për ti verifikuar këta  persona të  cilët  as nuk e kuptojn  gjuhën  tonë  por, veç  duan të  krijojn rëmuja  duke
grumbulluar mbi 50 postime të gjitha reklama të produkteve të tyre.
Konfirmimi i antarit të ri do të bëhet menjëher pasi të jet verfikuar se aj apo ajo jan musliman dhe shqiptar të cilët janë futur të mësojn për 
islam.

Ju Faleminderit për mirëkuptim.

wes-selamu alejkum
Me respekt Admin
www.islamieshtedrit.com
Rubrikat dhe Forumet
Ora në Forum
Postimet dhe Lajmet
Top posters
Admin (7443)
 
Muhamed Dolaku (3478)
 
Mr.Uzeir-Ibrahimi (1500)
 
Shemsi (1496)
 
Albi-ibro (1471)
 
Bona (980)
 
REJHANA-ENSAR (811)
 
Burim-Sherifi (760)
 
Zudi Fejzuli (630)
 
Jasemina (521)
 
Vizitoret ditore,javore

Free counter and web stats
 tumblr visitor statsVizitoret nga Hapja
Tastatura Arabe
Filmat në forum

Gurgullima e lumejve
të xhenentit
 
Zgjimi i Davudi Tait
 
Ibrahimi a.s
Ebu-Hanife
Filmi-Shejda
Nusja nga Danimarka
Djali që pa ëndër vdekjen
 
Falja e Namazit

Isa a.s epizodat 1-6
Keywords
ligjerata islame FOTO film ILAHI filmi eshte kuran namazit Namazi shqip tregime jusufi hasipi video hudbe vaktia bajrami jakup 2011 islam tregim Nata allahut ramazanit filma
Moti në Tetovë
YoWindow.com Forecast by yr.no
Sondazh
A do ti agjëroni 6 Ditët e Shevalit?
 1.Gjithsesi, si çdo herë.
 2.Assesi, kurë si kam agjëru.
 3.Do të mundohem.
 4.Vetëm disa ditë.
 5.Nga ki vit po.
 6.Do ti agjëroj radhazi.
 7.Do ti agjëroj me ndërrprerje.
 8.Jo,mezi pritatë kaloj Ramazani
Shiko rezultatin
10 PYETJET DHE PËRGJIGJET ME TE REJA DREJTUAR HOXHËS


        

 

                                       Pyetjet me te lexuara ne Forum ne baze te faqeve te pyetjeve                  Lexuar
1.Sjellja e Gruas ne rast tradhetie                    
 1531
2.Pyetje te ndryshme me nje vend
9384
3.A mund me me  dikush cka ka brenda qabes?
 2161
4.Pyetje ne lidhje me riskun
 1937
5.A lejohet operacioni ne kete menyre?
 1991
6.Pyetje per nenen?
 1999
7.Borxhi dhe zeqati?
 1769
8.A lejohet qe ta mar mbiemrine burrit?
 1703
9.A me pranohet Hatmja?
 1709
10.Pyetje rreth femiut dhe faljes se namazit?
 1697

[ Lajme Ditore] Ushtari izraelit: Ishim rosat e Brigadave Kasam
Mon 18 Aug 2014 - 19:20 nga Admin
 
Ushtarët izraelitë përshkruan luftën me Brigadat Al-Qassam, me atë të "rosave", ku Brigadat Al-Qassam mbizotëruan fushën e luftimit. “Ne ishim si rosa të ulura e të strukura”, flet një zyrtar izraelit në kushte anonimiteti. Sipas po këtij burimi, luftëtarët e Al-Qassam shfrytëzonin natën që të ripoziciononin veten. Një nga ushtarët tha se ata më së shumti kishin frikë nga mortaja, "të cilat u vinin atyre si shiu". Ushtari tha se atyre u ishte premtuar se do të zëvendësohen pas një jave të luftimeve, por që askush nuk i tërhoqi ata. Kështu, ata u vunë nën një breshëri raketash, ndërsa numri i të vrarëve nuk dihet saktë. /mesazhi/:
 


[ Komplet u lexuan ]
Komentet: 0
[ Lajme Ditore] Britania: Vëllazëria Myslimane nuk ka të bëjë me terrorizmin
Mon 18 Aug 2014 - 19:19 nga Admin
 
Publikimi i një raporti britanik të qeverisë njofton se nuk është gjetur asnjë arsye që Vëllazëria Myslimane duhet të klasifikohet si "organizatë terroriste". Ky vendim me sa duket do të ftohë marëdhëniet mes Britanisë dhe aleatëe të saj arab, të cilët kanë ndaluar aktivitetet e lëvizjes më të madhe islame. Financial Times raportoi dje se ishte informuar nga zyrtarët e qeverisë se raporti nuk ka gjetur as edhe një arsye se grupi duhet të etiketohet si "terrorist". Raporti është nxitur nga kryeministri David Cameron në muajin prill. Cameron pyeti ambasadorin në Arabinë Saudite Sir John Jenkins për të kryer hetimin ndaj Vëllazërisë, dhe kërkoi më shumë informacione mbi "filozofinë, aktivitetet, ndikimin në interesat kombëtare të Mbretërisë së Bashkuar, në vend dhe jashtë vendit." Shqetësimet janë ngritur menjëherë , pasi Jenkins nuk ishte personi i duhur për të kryer hetim, dhe pasi sauditët janë kundërshtarë të rreptë të Vëllazërisë. Ata gjithashtu mbështetën grusht shteti ushtarak që rrëzoi presidentin e parë demokratik egjiptian Muhamed Mursi - kandidat presidencial i Vëllazërisë. Që prej largimit të Mursit, qeveria ushtarake ka etiketuar Vëllazërinë si një "organizatë terroriste", dhe dënoi 529 anëtarë të saj me vdekje. /mesazhi/:
 


[ Komplet u lexuan ]
Komentet: 0
[ Lajme Ditore] Forumi Musliman i Shqipërisë: ISIS nuk përfaqëson Islamin
Mon 18 Aug 2014 - 19:18 nga Admin
 
Forumi Musliman i Shqipërisë dënon ashpër zhvillimet në Siri dhe Irak dhe distancohet nga aktet terroriste të të ashtuquajturit Kalifati i ISIS. Kështu theksohet në një deklaratë të Forumit, në të cilën shpjegohet se ISIS nuk përfaqëson myslimanët. Sipas FMSH-së, aktiviteti i këtij grupi, si i dyshimtë, me maska të zeza e flamuj të zinj, përbën një ndër dëmet më të mëdha të organizuara në mënyrë sistematike ndaj emrit të Islamit. Po ashtu, Forumi u bën thirrje të gjithë shqiptarëve myslimanë, por jo vetëm, që t’i përmbahen diturisë, përuljes dhe respektit, si vlera të shoqërisë sonë. "Forumi Mysliman i Shqipërisë, me indinjatë të thellë po përcjell aktet e dhunës dhe vrasjet masive të një organizate terrori e ashtuquajtur Kalifat i ISIS, e cila pas masakrës së mijëra myslimanëve në Siri dhe Irak, së fundmi ka kulmuar me dëbimin dhe vrasjen masive të popullsive minoritare të krishtera, që për shekuj kanë qenë nën mbrojtjen dhe në bashkëjetesë me myslimanët e atyre vendeve, raporton shekulli. FMSH refuzon me neveri atribuimin e akteve të tilla, si praktika të myslimanëve dhe distancohet haptazi dhe prerë nga sjellje të tilla. Forumi u bën thirrje të gjithë shqiptarëve myslimanë dhe jo vetëm, t’i përmbahen diturisë, përuljes dhe respektit, si vlera për të cilat shoqëria jonë ka kaq shumë nevojë dhe si shembulli më i mirë për të cilën kjo fe na mëson", thuhet ndër të tjera në deklaratën e FMSH-së. Po ashtu, FMSH thekson se po ndjek me vëmendje arrestimet e fundit në Shqipëri dhe në Kosovë, duke inkurajuar institucionet përgjegjëse për frenimin e ekstremizmit. "Ne inkurajojmë organet kompetente në përpjekje për të frenuar ekstremizmin, po në të njëjtën kohë u tërheqim vëmendjen, që të bëjnë dallimin mes ekstremistëve dhe personave të paditur dhe të manipuluar", thuhet në deklaratë.:
 


[ Komplet u lexuan ]
Komentet: 0
Temat islame


  1.  Asnjë “librari” nuk mund të hy në xhenet
  2.  Puna e zellshme dhe zgjimi i hershëm, burim i suksesit
  3.  Zemra e te varfrit i ngjan nje dhome te mbushur me tym
  4.  Islami është feja e njerëzve të pastër
  5.  Fjalët që më bën të turpërohem nga vetja!!
  6.  Llojet e zemrave sipas Islamit
  7.  Ah, sikur ta dinte populli im se ç’është Ahireti

Tv-Islami-eshte-drit
Watch live streaming video from islamieshtedrit at livestream.com
Most active topics
Riyâzü’s-Sâlihîn - İmâm Nevevî
Kütüb i Sitte Hadis ansiklopedisi - tam 7.300 hadis
Filmi serik Jusufi a.s me titrat shqip [Epizodet 2,3,5,dhe 41 të rregulluara]
Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Daily Hadith
Peisazhe të ndriçuara
Panorama nga Tirana
Hz Yusuf - Dizi - 45- Bölüm - Download Linkler
Hz Yusuf - Dizi - 45- Bölüm - Full Version
Tregime/ngjarje të ndryshme... te dijetrarve Islame... vazhdo pas meje!
Na ndiqni edhe në
 
 
 
Forumi Diskutiv
Forumi legjislativ
Rissi ne Forum

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 22:00
Gjeje Kiblen
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Filmat më t ri në Forum

 

 

PYETE HOXHËN

Si ju duekt Forumi?
Google analistcs